Для пацієнтів

-Рак шийки матки


Жіночі хвороби. Патології шийки матки.


Секрети здоров’я. Рак шийки матки.


Діагностика та лікування захворювань шийки матки.


Що таке дисплазія та що робити?


Дисплазія шийки матки- лікування


Трахелэктомия — лечение рака шейки матки с сохранением детородной функции


Рак тіла матки


Медики рассказали об опасности РТМ


Рак яєчників


Таргетная химиотерапия

Профілактика та своєчасна діагностика: важлива умова успіху в лікуванні раку 

Сьогодні практично всі види раку піддаються успішному лікуванню. Але запорукою успішного одужання є рання діагностика. Чим раніше буде виявлена онкологія у жінок, тим більше шансів на довге та щасливе життя. Онкогінекологічне відділення Київського міського клінічного онкологічного центру пропонує комплекс послуг по ранній діагностиці та лікуванню онкології статевих органів. 

Актуальність проблеми: поширеність онкогінекологічних проблем

Рак жіночих органів з кожним роком стає все більш поширеним і з цим потрібно боротися. Медики запевняють, що більше 40% онкологічних захворювань припадає саме на патології статевої сфери, при цьому більш як 80% пацієнток на момент встановлення діагнозу не мають навіть однієї дитини. Це дуже невтішна статистика. 

Ще досить лякаючим фактом є те, що рак жіночих органів дуже часто виявляють на запущеній стадії з віддаленими метастазами та яскраво вираженою клінічною картиною, коли саме яка симптоми онкології по жіночому змушують пацієнтку прийти на прийом до лікаря. І під час огляду у поліклініці виявляється, що жінка навіть не пам’ятає, коли була на прийомі востаннє. Цей стан цілком можна було попередити!

Як знизити ризик важкого раку жіночих статевих органів? 

Фахівці Онкогінекологічного відділення Київського міського клінічного онкологічного центру наголошують, що для зниження смертності від раку жіночих статевих органів необхідно приділяти особливу увагу профілактиці таких хвороб. І вона може бути первинною та вторинною.

Первинна профілактика націлена на попередження виникнення раку, а також виявлення та своєчасну терапію станів, здатних викликати рак. Вторинна профілактика дозволяє виявити пухлини на ранніх стадіях. І в першому, і в другому випадку найефективнішим шляхом зниження смертності від онкології є скринінг — проведення профілактичних оглядів у лікаря. 

Інакше кажучи, відвідувати лікаря потрібно навіть за відсутності всіляких скарг на симптоми онкології по жіночому. Серед найпоширеніших видів раку жіночої статевої системи знаходиться рак шийки матки, яєчників та тіла матки. 

Профілактика раку шийки матки 

Основний метод профілактики шийки матки – це вакцинація підлітків від ВПЛ (вірусу папіломи людини). Дорослим жінкам такий спосіб захисту від онкології не стільки актуальний, але також підходить. Крім того,  вони мають всі шанси захистити від хвороби своїх дочок. 

Дорослим для профілактики потрібен поетапний скринінг: 

 • огляд у гінеколога; 
 • забір мазків на онкоцитологію (краще рідинну); 
 • проведення простої та розширеної кольпоскопії; 
 • аналіз на статеві інфекції.

Рак шийки матки нерідко виникає за відсутності лікування передракових захворювань та низки фонових станів, до яких належить дисплазія, лейкоплакія та еритроплакія. При виявленні таких порушень жінці рекомендується відвідувати лікаря частіше для контролю, а також при необхідності пройти мінімальне оперативне лікування (наприклад, лазерне або радіохвильове). 

Треба пам’ятати, що коли розвивається рак по жіночому, симптоми спершу зовсім відсутні. Але лікар вже на ранній стадії може запідозрити його виникнення та призначити більш докладну діагностику, що допоможе врятувати життя. 

Профілактика раку тіла матки та яєчників 

Ризик розвитку таких видів раку зростає при: 

 • спадкової схильності; 
 • надлишковій масі тіла та метаболічних порушеннях; 
 • імуносупресії (важких порушеннях у роботі імунітету).

На сьогодні немає специфічних методів профілактики онкології матки чи яєчників. Пацієнтам із груп ризику рекомендується: 

 • вести максимально здоровий спосіб життя; 
 • контролювати свою вагу; 
 • систематично відвідувати лікаря-гінеколога для перевірки стану здоров’я; 
 • регулярно проходити УЗД малого тазу. 

Комплекс послуг відділення онкогінекології Київського міського клінічного онкологічного центру 

Відділення онкогінекології працює на базі великого багатопрофільного Київського міського клінічного онкологічного центру. Співробітники установи мають багаторічний досвід роботи в напрямку онкогінекології та пропонують своїм клієнтам комплекс послуг. Ми виявляємо рак статевих органів у жінок на ранніх стадіях розвитку та пропонуємо найбільш доцільні, високоефективні та прогресивні способи лікування. Серед переваг нашої клініки: 

 • відмінна технічна оснащеність; 
 • можливість проведення комбінованого лікування усіма видами протипухлинної терапії;
 • надання багатопрофільної медичної допомоги; 
 • висока кваліфікація медперсоналу; 
 • лікування відповідно до останніх версій міжнародних протоколів; 
 • прийняття рішень згідно з принципами доказової медицини;
 • застосування інноваційних технологій;
 • гарні умови перебування у стаціонарі;
 • можливість залучення спеціалістів суміжного профілю.

Все, що ми робимо – ми робимо виключно на користь пацієнтів.

Обсуждение закрыто.